Suitsuprii klassid Raplamaal – auhindu tuli mitmeid!

Suitsuprii klassi võistlus on toimunud Eestis aastast 2002. Sel õppeaastal osales Raplamaal selles kampaanias rekordarv klasse – 70! Lapsi 4.-9. klassides võistles 1030, mis on rohkem kui 50% sellest vanuserühmast. Suitsuprii klassil on oma algus ja lõpp – algab võistlus oktoobris ja lõppeb märtsis, seda selleks, et saaks kokkuvõtteid teha. Suitsuprii elu ja mentaliteet loomulikult peaks jätkuma ja kestma, kahjuks 70-st klassist langes suitsetamise pärast välja tervelt 19 klassi. Nendest noorim oli üks neljas klass. Mis tõestab taaskord, et suitsetamise teemast tuleb rääkida maast-madalast.  Kuuldavasti on üle-Eesti selle aasta nö „kirstunaelaks“ E-sigaret.

Rapla maakonna tervisenõukogu loosis välja kaks auhinda a 100 €: 4.-6.kl auhinna  saab Hagudi Põhikooli 5. klass ja 7.-9.kl auhinna Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi 8b klass.

Üleriigilisi auhindu loositi aga Raplamaale seekord päris mitu: 270 € saavad Kohila Gümnaasiumi 8.c kl ja Kehtna Põhikooli 7. kl.

Novembris oli kõigil võimalus osaleda ka vaheülesande tegemises, milleks oli lühivideo „Mida ägedat saab teha suitsetamise asemel?“. Kokku saabus 99 videot.Loosiauhinna- taaskord 270 € – saab Valgu Põhikooli 4. klass!

Palju õnne!