RAPLAMAA TERVISE JA TURVALISUSE TEGU

                                 Raplamaa tervise tegu 2019 – Laste Mitmevõistlus

ATO Spordiklubi eesotsas Tarmo Rahuojaga on 11. aastat korraldanud Rapla linnas 2-10 aastastele lastele spordivõistlust nimega „ Laste Mitmevõistlus.“ Omapärase formaadiga võistlus, kus laps osaleb nii mitmel alal, kui vana ta on, on Tarmo enda leiutis. Võistlus propageerib sporti ja liikumist laste ja noorte hulgas. Ja kuigi Tarmo ise on võrkpallitreener, tutvustatakse mitmevõistlusel erinevaid spordialasid ja spordiklubisid. Võistlus ärgitab lapsi treeningutel osalema ja jagab lastevanematele infot treenimisvõimaluste kohta. Võistlus ja lastele meelelahutuseks mõeldud tegevused on osalejatele terve päeva vältel tasuta.
Laste mitmevõistlus on kujunenud traditsiooniliseks suursündmuseks terves maakonnas. Võistlustel on osalenud erinevatest rahvustest lapsed.
2019. aastal oli laste mitmevõistlus rekordarvuline – osales üle 300 lapse.
„Laste Mitmevõistlust“ ootavad iga aasta nii lapsed kui ka nende vanemad – see on kujunenud toredaks koolieelseks aktiivseks perepäevaks.
Laste mitmevõistlust korraldab ATO Spordiklubi täies koosseisus – abiks on nii suuremad kui väiksemad võrkpallilapsed.
Nominendid: 
Rapla discgolfipark, Raido Galjaev
Heategevuslik kevadõhtu Eesti Vähiliidu toetuseks, Tuuliki Lemsalu ja Kristiina Põhjakas Rapla Täiskasvanute Gümnaaisumi õpilased


Raplamaa tervise tegu 2018 – 
Kohila discgolfi rada

Sander Evisalu ja Uwe Sööt on Kohilas elavad noormehed. Peamiselt nende ettevõtmisel ja eestvedamisel valmis 2016.-2017. aastal Kohila alevisse täismõõtmeline 18 korviga discgolfi rada, mis sobib ka rahvusvaheliste võistluste läbiviimiseks.
Discgolfi raja väljaehitamine toimus eraalgatusel. See ei olnud kerge töö, sellesse panustasid nii raha kui aega paljud toetajad. Aga peamise panuse raja valmimisse on andnud just inimesed oma tööga – mängijad ise, nende pereliikmed, sõbrad ja tuttavad, kes kulutasid raja valmis saamiseks pea kaks tuhat töötundi oma vaba aega. Kohilas toimuvad regulaarselt nüüd ka erinevad võistlused, kus saab osaleda korraga umbes poolsada mängijat. Rada on nädalapäevast olenemata pidevas kasutuses, Kohilas mängimas ja treenimas käiakse nii lähedalt kui kaugelt.
Tänu Ülejõe piirkonna puhastustöödele avaneb kõigile huvilistele väga kaunis vaade Kohilale hoopis teiselt poolt – selle unaruses olnud jõeäärse maatüki kasutuselevõtt plaanitust varem on Kohilale olnud väga rikastav. Väike ei ole ka panus raja pidevaks korrashoiuks, suvel tuleb rada niita vähemalt korra nädalas ja iga niidukorra ajal läbib murutraktor 73 km! Ka raja korrashoidu panustavad Sander ja Uwe koos teiste vabatahtlikega palju oma vaba aega.
Sander ja Uwe on sõbralikud noorte mängijatega, keda võimalusel alati juhendavad, aitavad ja toetavad. Tänu neile on mitmed leidnud endale sisuka ja tervisliku ajaveetmise võimaluse. Noorte meeste tulihingeline entusiasm oma meelisala kodukandis populariseerida on heaks eeskujuks kõigile.