RAPLAMAA TERVISESÕBRALIK TÖÖKOHT

                               Raplamaa tervisesõbralik töökoht 2019 – Saarioinen Eesti OÜ

Firma asutati 1995. aastal ning ettevõte kuulub Soome kontserni Saarioinen OY. Raplasse rajati valmistoidutehas 2009. aastal eesmärgiga alustada Mamma nimelise valmistoitude sarja väljaarendamise ja tootmisega Eestis. Organisatsiooni missiooniks on muuta inimeste elu mugavamaks, pakkudes neile puhtast toorainest südamega valmistatud toitu ning olla seeläbi eelistatuim ja armastatuim mugavustoidu pakkuja. Ettevõttes töötab ligikaudu 200 töötajat.

Saarioinen OÜ kuulub sellest aastast ka tervist edendavate töökohtade võrgustikku. Mammas pööratakse suurt tähelepanu töökeskkonnale, nii füüsilise kui ka psühhosotsiaalsele keskkonnale, selleks on organisatsioonis rakendatud erinevaid tegevusi, näiteks:
• sporditoetus 90€ kvartalis kõigile töötajatele. Kasutatakse ka SportID keskkonda;
• töötajate söökla – (sooja) süüa pakutakse nii hommikul, lõunal kui pealelõunal;
• kogu territoorium on suitsuvaba;
• aga mis kõige tähtsam – avatus kõigil juhtimistasanditel – organisatsioonis kehtib nö avatud uste poliitika, kus igal töötajal on võimalus teha parendusettepanekuid ja avaldada arvamust.
Nominent: Hageri Hooldekodu MTÜ

         

                         Raplamaa tervisesõbralik töökoht  2018 – Kohila lasteaed Sipsik

Kohila lastaed Sipsik kuulub tervist edendavate lasteaedade võrgustikku aastast 2011. Tänaseks on tervisedendus üks lasteaia põhisuundadest ja sellealase tegevusega on lasteaed silma paistnud lähemal ja ka kaugemal. Sipsiku tuntuimaks märksõnaks on tervislik toitumine ja tervislik ning mitmekülgne menüü. Lisaks on lasteaed aastate jooksul korduvalt korraldanud tervislikke eluviise kujundavaid koolitusi nii personalile kui lastevanematele.
Sipsiku lasteaed pöörab tähelepanu töötajate nii vaimsele kui füüsilisele tervisele, luues selleks vastavad võimalused. Iga kuu toimuvad terviseüritused kogu personalile, vahel ka mitu korda kuus. Tegeletakse erinevate spordialadega – kabemängust suusatamiseni. Vaimse tervise jaoks on toimunud kogu personalile vaikuseminutite koolitus, muusikateraapia tutvustus, supervisioon ja palju muud. Ühised tegevused ja aeg väljaspool tööd on tugevdanud meeskonda ja loonud head ning usalduslikud suhted läbi mille on ka tööalane sünergia suur.
Igal õppeaastal valitakse personali hulgast aasta terviseedendaja.
Kohila vallavalitsuse poolt on töötajate tervisepaketis haigusrahade maksmine haigestumise 1.päevast alates, vaktsiinide kulu hüvitamine (puugi- ja gripivaktsiin), 50 euro ulatuses tervistavate tegevuste kulu hüvitamine töötervishoiuarsti soovitusele vastavalt.
Lasteaia üldruumides on koostatud siseterviserada, mida saab tubastes tingimustes läbida ja erinevates punktides teha läbi väikesed harjutused, mis keset tööpäeva on virgutuseks. Personali jaoks on soetatud massaaźipadjad, paar korda kuus käib lasteaias massöör, kes soovijatele head lõõgastust pakub.
Sipsiku lasteaia tervisedenduse alast tegevust on märgatud nii maakonnas kui üle Eesti. Oma kogemusi on jagatud Raplas, Märjamaal, Tallinnas, Türil, Väätsal, Tartus, Pärnus, Viljandis, Lagedil, Pärnu-Jaagupis ja mujalgi. Mitukümmend kollektiivi üle Eesti on käinud kohapeal tutvumas ja kogemusi saamas. Läbi nende tegevuste on paljud tervisedenduse ideed levinud üle Eesti kujundades seeläbi väga paljude inimeste teadlikkust tervise valdkonnast.